Calderon

Calderon

Ogier CALDERON rasy oldenburskiej cechuje się ogromną urodą , szlachetnością , wierzchowym typem. Jego rodowód sprowadza się aż pięciokrotnie do polskiego angloaraba Ramzes, ambasadora polskiej hodowli w Niemczech. Ogier Ramzes odegrał ogromną rolę w rasie westfalskiej i holsztyńskiej gdzie pozostawił dużą ilość ogierów i klaczy oraz koni sportowych. Stworzył linię koni ujeżdżeniowych w rasie westfalskiej i linię koni skokowych w rasie holsztyńskiej.

Ojciec Calderona holsztyński Carolus to wybitny reproduktor i skoczek, syn ogiera Capitol, który wielokrotnie w rankingu światowym ojców skoczków zajmował czołowe lokaty i jest przedstawicielem linii ogiera Cottage Son xx.

Matka Calderona holsztyńska klacz Weida jest córką hanowerskiego ogiera Ahorn Z rodzonego brata klaczy Argentina matki słynnej kl. Ratina Z, reprezentującego krew zasłużonego dla hodowli skoczków słynnego ogiera Alme Z – S.F.

Pierwsze potomstwo ogiera Calderon jest doskonałe pod względem urody, typu, ruchu .

Ogiera Calderon można nazwać „królem czempionatów źrebiąt” gdyż w ostatnich trzech latach jego potomstwo odnosiło duże sukcesy w czempionatach źrebiąt uzyskując tytuły czempionów i wiceczempionów. Calderon był użytkowany sportowo w konkurencji skoków wykazując się szczególnie bardzo dobrą techniką.

W 2007 roku syn Calderona wałach Corascot wyhodowany w SK Opypy został Mistrzem Polski Młodych Koni sześcioletnich w ujeżdżeniu. Kolejny jego syn Calperon PG hodowli Krzysztofa Góraka został także  Mistrzem Polski Młodych Koni sześcioletnich w ujeżdżeniu w roku 2008.Obydwa konie z powodzeniem startują w konkursach Małej Rundy w ujezdżeniu.

W 2010 roku syn Calderona ogier Cin Cin został II Vicemistrzem Polski Młodych Koni siedmioletnich w skokach. Cin Cin z powodzeniem startuje na poziomie Małej Rundy na Zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, wygrywając liczne konkursy.

Kolejny syn Calderona ogier Casius z powodzeniem startuje na poziomie Dużej Rundy na Zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, wygrywając liczne konkursy.

 

Carolus (Holst) Capitol (Holst) Capitano (Holst) po Corpolar (Holst)
Folia (Holst) po Maximus (Holst)
Lacq (Holst) Roman (Holst) po Ramzes (A.A)
Cordelia (Holst) po Ladykiller (XX)
Weida (Holst) Ahorn Z (Hann) Alme Z (Sf) po Ibrahim
Heureka Z (Holst) po Ganeff (Holst)
Pirouette (Holst) Rocco (Holst) po Rigoletto (Holst)
Kassandra (Holst) po Ladykiller (XX)