Ever For Pleasure

 

Ever for pleasure

Ogier EVER FOR PLEASURE rasy hanowerskiej jest synem ogiera Espri zasłużonego reproduktora z SO Celle. Ogier Espri zdobył tytuł hanowerskiego ogiera roku 1995, jest on ojcem światowej klasy skoczka wałacha E.T. FRH trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Świata w skokach oraz ojcem wybitnych reproduktorów w SO Celle jak Escudo I i II , jak również dziadkiem debiutujących ogierów w SO Celle : Embassy, El Bundy, Etrusco i Earl.

Matka ogiera Ever For Pleasure klacz For Fun jest córką wybitnego skoczka światowej klasy ogiera For Pleasure , który w ZT Medingen uzyskał najwyższy indeks skokowy w swoim roczniku 145,95. Ogier For Pleasure  był zwycięzcą wielu konkursów międzynarodowych klasy Grand Prix , zdobywał medale Mistrzostw Niemiec , Mistrzostw Europy , dwukrotnie złoty medal zespołowo na Igrzyskach Olimpijskich , był hanowerskim ogierem roku 2000. Jego potomstwo dziedziczy po nim duży talent do skoków. Aktualnie w konkursach klasy S startują z powodzeniem : Flic Flac, For Feeling, For Fun, For Pleasure jr., Forina , For Future,

Fit , Forsyth. Do hodowli dał również wielu synów jak : For Fyling i Fly High do SO Celle oraz ogiery prywatnej własności : Forsyth, For Future, For Joy, Federalist.

Ojciec babki ogiera Ever For Pleasure – trakeński Argument jest ojcem wybitnego ujeżdżeniowca – wałacha Anthony FRH zwycięzcy wielu międzynarodowych konkursów Grand Prix.

Ogier Ever For Pleasure ukończył 100-dniowy test w ZT Biały Bór uzyskując 123,66 punktów indeksowych, wyróżniając się podstawowymi chodami oraz uzdolnieniami do skoków z punktacją we wszystkich z w/w elementów próby zdecydowanie powyżej średniej rocznika.  W 2004 roku urodziły się pierwsze źrebięta po ogierze Ever For Pleasure. A ogier startuje w konkurencji skoków wygrywając liczne konkursy na poziomie Małej i Dużej Rundy na Zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.

Podczas Krajowego Czempionatu Źrebiąt Józefin 2006 ogierek Figaro po Ever For Pleasure od First Lady  wyhodowany w SK Opypy został II Viceczempionem.

Syn ogiera Ever For Pleasure -ogier Perfect Pleasure, wyhodowany w SK Opypy został Vicemistrzem Młodych Koni pięcioletnich w skokach w 2010 roku i został uznanym ogierem. Drugi syn Evera – ogier Lambi, wyhodowany przez Andrzeja Felskiego został II Vicemistrzem Polski koni pięcioletnich w tym samym roku.

 

Espri (Hann) Eiger I (Hann) Eisenherz I (Hann) po Einglas
Alete (Hann) po Abermals
Diplomatin (Hann) Diplomat (Hann) po Duft I
Labella (Hann) po Lukas
For Fun (Hann) For Pleasure (Hann) Furioso II (Ang.N) po Furioso (XX)
Gigantin (Hann) po Grannus
Arabesque (Hann) Argument (Trak) po Ordensglanz
Duala (Hann) po Duktus