Solaris

 

Solaris

Ogier Solaris rasy Hanowerskiej jest koniem o ogromnej urodzie, zbonitowanym na 82 punkty. W 2009 roku zajął drugie miejsce w Zakładzie Treningowym Biały Bór. Solaris jest pierwszym rocznikiem szalenie urodziwego i zdolnego ogiera Stalypso.

Z kolei Stalypso jest synem ogiera Stakkato, który ma największy współczynnik odziedziczalności zdolności skokowych. Obecnie po ogierze Stakkato startuje 300 koni w klasie S. Półsiostra Solarisa po Stakkato w 2009 roku zdobyła Mistrzostwo Niemiec.

Matka ogiera Solaris jest z kolei po bardzo urodziwym ogierze Rabino, synu Ramiro. Ogier Rabino ma odwrócony rodowód ogiera Contender. Natomiast babka ogiera Solaris jest córką folbluta Bold Indian. Solaris jest połączeniem flagowych linii ogierów – Gotthard, Cor de la Bryere i Ramiro, popartych pełną krwią ogiera Bold Indian.

Sam Solaris jest ogierem o bardzo dobrych chodach podstawowych i równie dobrze mógłby być użyty do ujeżdżenia, nie mniej jest typowym skoczkiem o bardzo dobrej technice oraz dużej potędze skoku.

Stalypso (Hann) Stakkato (Hann)  Spartan po Servus
  Pia po Pygmalion
Caracalla (Hann) Calypso II po Cor de la Bryere
Goldmaus po Grand Royal
Romea (Hann) Rabino (Holst) Ramiro po Raimond
Wonne I po Calypso II
Bonny (Hann) Bold Indian xx po Bold Lad xx
Wedda po Waldhorn