Cin Cin

 

CIN CIN

Ogier CIN CIN szlachetnej półkrwi maści kasztanowatej, urodzony w 2003 roku w SK Opypy to syn oldenburskiego ogiera Calderon, którego rodowód sprowadza się aż pięciokrotnie do polskiego angloaraba Ramzes. Łączy on w sobie krew słynnego ogiera Capitol poprzez Carolusa oraz ogiera Alme Z poprzez ogiera Ahorn Z.

Matka ogiera Cin Cin klacz Dolores wyhodowana w SK Opypy to pełna siostra ogiera Welt Duran, który wygrał test 100 dniowy w Zakładzie Treningowym Bogusławice, uzyskując ocenę wybitną i bardzo wysoki indeks ogólny wynoszący 140 punktów. Dolores jest córką hanowerskiego ogiera Welt Gang – syna ogiera Weltmeyer i klaczy Chiara po Calypso II. Matka Daria to córka hanowerskiego ogiera Donani oraz klaczy Rasputina po Rasputin (syn Ramzesa).

Ogier Cin Cin ukończył test 100 dniowy w Zakładzie Treningowym Bogusławice w 2006 roku. Wyróznia się on wszechstronnymi zdolnościami użytkowymi. Ma bardzo dobre predyspozycje zarówno do ujeżdżenia jak i skoków. Cin Cin zwraca na siebie uwagę niesamowitą elastycznośćią w ruchu i w skoku oraz nowoczesnym typem wierzchowym.

Ogier Cin Cin to II Vicemistrz Polski Młodych Koni siedmioletnich w skokach 2010.

Ogier Cin Cin z powodzeniem startuje w konkursach skokowych Małej Rundy na Zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. W tym roku zadebiutował w Dużej Rundzie ,wygrywając piewszy tak trudny konkurs.

W przyszłym roku pierwsze dzieci Cin Cina zaczną chodzić pod siodłem. Zapowiadają się bardzo dobrze i wyróżniają elastycznością i nowoczesnym typem.

Syn ogiera Cin Cin został II Viceczempionem Źrebiąt podczas Mazowieckiego Czempionatu Źrebiąt Józefin 2011, wyhodował go Zbigniew Koperski.

 

Calderon (Old) Carolus (Holst) Capitol (Holst) po Capitano
Lacq (Holst) Roman
Weida (Holst) Ahorn Z (Hann) po Alme Z
Pirouette (Holst) po Rocco
Dolores (SP) Welt Gang (Hann) Weltmeyer (Hann) po World Cup I
Chiara (Hann) po Calypso II
Daria (SP) Donani (Hann) po Duft II
Rasputina (SP) po Rasputin