Empire

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Hanowerski ogier Empire przedstawia sobą wybitne, wszechstronne uzdolnienia użytkowe, tak pod względem trzech podstawowych chodów, jak i uzdolnień skokowych. Potwierdził to zwyciężając test 100-dniowy w Bogusławicach w 2005 roku, uzyskując ocenę wybitną i indeks ogólny 149 pkt., ujeżdżeniowy 151 pkt., skokowy 134 pkt. Jego jezdność została oceniona na 9,5 pkt., przydatność do ujeżdżenia na 9,5 pkt. I do skoków na 8,5 pkt.

Jego ojciec EMBASSY, dziadek ESCUDO I i pradziadek ESPRI to wybitne reproduktory hanowerskiego Stada Ogierów Celle. Matka ojca, klacz SAMMY JO przez ogiery SILVIO I i CALYPSO II wprowadza krew ogierów SANDRO i COR DE LA BRYERE, które są ojcami wielu doskonałych koni sportowych światowej klasy.

Matka ogiera EMPIRE, klacz WILMAAH dolewa do tego rodowodu cenną krew ogiera WERTHER, który dając wybitne konie sportowe i hodowlane był hanowerskim ogierem roku. Natomiast ogiery DON PEDRO xx i BAJAR półkrwi arabskiej – schagya, które są po żeńskiej stronie rodowodu klaczy WILMAHH, mają za zadanie dodania cennej krwi uszlachetniającej.

Podczas sezonu 2007 EMPIRE uzyskiwał bardzo dobre wyniki podczas zawodów regionalnych oraz ogólnopolskich i zakwalifikował się do finału Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach.Empire z powodzeniem startował w konkursach Małej Rundy w skokach. W tej chwili startuje w konkurencji ujeżdżenia na poziomie Małej Rundy, co świadczy o jego wszechstronnych uzdolnieniach.
Źrebięta po ogierze EMPIRE są bardzo udane pod względem eksterieru i ruchu. Ogierek Sorento po EMPIRE od SUE po L’AMI, wyhodowany w SK Opypy, zajął czwarte miejsce podczas Ogólnopolskiego Czempionatu Źrebiąt Galiny 2007.

Syn ogiera Empire wałach San Paulo z matki po Spartakus został Mistrzem Polski Młodych Koni czteroletnich w ujeżdżeniu w  2011, wyhodował go Zbigniew Koperski

Embassy (Hann) Escudo I (Hann) Espri po Eiger I
Athene po Arkansas
Sammy Jo (Hann) Silvio I po Sandro
Callonia po Calypso II
Wilmaah (Hann) Werther (Hann) Wendekreis po Ferdinand
Meisterkrone po Marcio xx
Beluga (Trak) Don Pedro xx po Pentathlon xx
Brasilia po Bajar oo