Stakkato Top

 

Stakkato Top

Ogier Stakkato Top to syn słynnego ogiera Stakkato, który jest uważany za sportowca o nieograniczonych możliwościach. Stakkato ma największy indeks przekazywalności na potomstwo możliwości skokowych. Sam Stakkato startował w konkursach o najwyższym stopniu trudności i był Hanowerskim Ogierem Roku 2007.

Córka ogiera Stakkato – klacz Souvenir zdobyła Mistrzostwo Niemiec pod Philipem Weishauptem i startuje w najtrudniejszych konkursach międzynarodowych.

Matka ogiera Stakkato Top to córka ogiera Graf Top, który został Hanowerskim Ogierem Roku 2011 i uważany jest za konia o ogromnej potędze skoku.

Babka Stakkato Top to córka Hanowerskiego Ogiera Roku 2001 – Drosselklanga, który jest synem słynnego Don Carlosa.

Nasycenie rodowodu Stakkato Top skoczkami o najwyższej klasie światowej i umiejętności skokowe jego samego pozwalają mieć nadzieję na bzrdzo dużego osiągnięcia skokowe samego Stakkato Top jak i w przyszłości jego potomstwa.

Stakkato Top jest Vicemistrzem Polski Młodych Koni Sześcioletnich w skokach 2011. Podczas eliminacji do tych MPMK podczas Zawodów Ogólnopolskich na Legii wygrał Rundę Koni Sześcioletnich pokonując bezbłędnie wszystkie parkury i uzyskując doskonałe oceny za styl 8,5 i 8,3. Jako czterolatek był także zakwalifikowany do Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu co świadczy o jego wszechstronnych uzdolnieniach. Podczas swoich pierwszych Zawodów Międzynarodowych na Torwarze w 2012 roku przez dwa dni pokonał parkur Małej Rundy bezbłędnie, a podczas Zawodów Międzynarodowych w Bogusławicach w 2012 roku przez trzy dni nie miał żadnego błędu i w Finale zajął wysokie czwarte miejsce.

Stakkato (Hann) Spartan (Hann) Servus po Sesam
Gottilde po Gotthard
 Pia (Hann) Pygmalion po Patras
Goldfeder po Goldstern
Godzilla (Hann) Graf Top (Hann) Graf Grannus po Grannus
Capries po Calypso II
Duchesse (Hann) Drosselklang II po Don Carlos
Lajana po Lakai