Spartakus

 

Spartakus

Ogier Spartakus rasy hanowerskiej jest synem ogiera Spartan, którego ojciec ogier Servus dał wybitnego konia ujeżdżeniowego lat siedemdziesiątych wałacha Slibozitz. Zdobywał on medale Mistrzostw Niemiec, Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich. Ogier Spartan był dzierżawiony do USA gdzie odnosił sukcesy w ujeżdżeniu w konkursach Św. Jerzego i w skokach na poziomie 140.

Ogier Spartakus jest trzykrotnie zimbredowany na legendę hanowerskiej hodowli- ogiera Gotthard- przez klacz Gottilde i dwukrotnie przez ogiera Goldfasan. Ogier Gotthard to ojciec wybitnych reproduktorów i klaczy hodowlanych z premią państwową oraz doskonałych koni sportowych – skoczków, które wygrały ponad 2 miliony marek. Syn ogiera Spartan – ogier Stakkato to Czempion niemieckich 5latków w skokach w 1998 z notą 9,9! na 10 możliwych punktów.

Ogier Spartakus obdarzony jest dużymi predyspozycjami ruchowymi we wszystkich trzech chodach oraz skokowymi pod względem techniki i możliwości.Z powodzeniem startował w konkurencji skoków, wygrywając liczne konkursy na styl.Zwyciężył w Rundzie Młodych Koni 6letnich na ZO Gałkowo 2002. Startował także w ujeżdżeniu, zachwycając ruchem i prezencją.

Potomstwo ogiera Spartakus zajmowało czołowe lokaty w Czempionatach Źrebiąt – ogierki Silver V i Sir Spartakus to Czempion i Viceczempion 2002, a klacz Sparta to ViceczempionkaKwidzyn 2001 i Polgra 2005. Syn Spartakusa ogier Laptop został Vicemistrzem podczas MPMK w ujeżdżeniu Książ 2006. Kolejny syn ogier Salwador ukończył Zakład Treningowy Bogusławice i jest uznanym ogierem, startującym w skokach na poziomie 130 i w małym WKKW. Córka Spartakusa klacz Crazy In Love i syn ogier Secret Love z powodzeniem startują w Małej Rundzie w skokach. Już wnuczkowie ogiera Spartakus zajmują czołowe miejsca podczas MPMK w ujeżdżeniu – klacz Syntia V z matki po Spartakus to Vicemistrzyni 2010 i wałach Kus Kus z matki po Spartakus uplsował się w tych samych Mistrzostwach na 4 miejscu. W roku 2012 Mistrzem Polski Młodych Koni 4letnich w ujeżdżeniu wygrał ogier Nobius po ogierze Wieland od Nescafe po Spartakus.

 

Spartan (Hann) Servus (Hann) Sesam (Hann) po Senator
Dombucht (Hann) po Dominus
Gottilde (Hann) Gotthard (Hann) po Goldfish II
Steingilde (Hann) po Steinpilz
Gina B (Hann) Goldfasan (Hann) Gardestern (Hann) po Gotthard
Glockenblume (Hann) po Gotthard
Duschka (Hann) Duktus (Hann) po Duft I
Hess-Stute (Hess) po Mustafa (Trak)